Journal

نقد پرفورمنس غزل رادپی، بازگشت

بازگشت/غزال رادپی/پروژه های ازدار/اِجرا و گفت و گو با هنرمند/با همکاری گالری ایسو/10 آبان 1397

غزال رادپی در تاریخ 10 آبان 1397 در گالری ایسو نشستی را در غالب گفتگو با هنرمند با همکاری پروژه های ازدار برگزار کرد و پس از پایان نشست پرفورمنس “فیلم های جاده ای” را اجرا کرد.

درباره پرفورمنس فیلم های جاده ای از زبان خودِ هنرمند:

فيلمهاى جاده اى يك سرى كار اجرا و ويديو  هستند كه از سال ٢٠١٠ شروع شدند و از آدمهاى در گذار الهام گرفته شده اند. فيلمهاى جاده اى مجموعه اى از داستانهاى آدمهاى نامرعى و داستانها/تاريخ ننوشته شدشان مى باشند.

“ديگرى” را با نوشته ها به نقش مى كشم… داستانهاشون را نمايان مى كنم ولى هيچ وقت خودشون را مستقيما تو كار نشان نمى دهم.
داستانها/تاريخهايى كه زندگى آدمهاى جابجا شده را سند مى كنند و بازتاب تاريخ معاصر ما هستند.

بیوگرافی غزال رادپی:

غزال رادپى متولد ١٣٤٥ در تهران مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد خود را از مدرسه ی عالی هنرهای زیبا در نیم در فرانسه دریافت کرده است. او همچنین از دانشگاه پُل وَلری، مونپلیه، فرانسه، مدرک کارشناسی دروس سینمايى دارد.

آثار او در مجموعه های عمومی متعددی گردآوری شده، از جمله: موزه ی ملی هنرهای مدرن (مرکز پومپیدو) در پاریس؛ موزه ی هنرهای مدرن بنیاد لودویگ در وین و موزه ی ملی تاریخ مهاجرت، پاریس ؛ بنیاد Aïshti در بیروت؛ و مجموعه ى بیک در پاریس

غزال رادپى در مجموعه آثارش به مسائل اجتماعی، ريشه ها، مهاجرت هاى معاصر، هویتهاى تركيبى، تعلق و تأثيرات جنگ  می پردازد. او حدود  سی سال در خارج از ایران اقامت داشت ولى الان وقت خود را بين تهران و پاريس تقسيم مى كند.

او از سال ١٩٩٥ (١٣٧٤) كار اجتماعى و هنر درمانى را شروع كرد . اين فعاليتها نقش مهمى در زندگى و آثارش داشته اند. بطورى كه باعث شدند در سالهاى  ١٣٧٦ تا ١٣٧٩ به تهران باز گردد و در كانون اصلاح و تربيت و با كودكان خيابانى ( همكارى با يونيسف و شهردارى منطقه ى ٦) فعاليت كند.

 

مطلب را پسندیدید؟ به اشتراک بزارید!

0 comments on “نقد پرفورمنس غزل رادپی، بازگشت

Leave Comment