Journal

پرفورمنس مرگ عادلانه تقسیم می شود

پرفورمنس/نادر مشایخی همراه شوكا حسيني و مهدي بهبودي پرفورمنس «مرگ عادلانه تقسيم مي‌شود» را اجرا می‌کند/با همکاری گالری ایسو/27 خرداد 1395

در اين پرفورمنس كه همراه با ويدئوآرت و اجرايي از شوكا حسيني است، نادر مشايخي با همكاري مهدي بهبودي با تركيب صدا، وضعيتي رخدادي را به‌نمايش گذاشتند.

همچنین در بخش دوم این برنامه که از ساعت 18:30 آغاز شد، نادر مشايخي، مهدي بهبودي و تعدادي از نوازندگان آملي «بريكولاژ ٥» را اجرا کردند.

در توضیحی درباره‌ی این برنامه‌ آمده است: مرگ، مرزهاي ما را هم تضمين مي‌كند و هم تهديد و رو‌به‌رويي با آن، هر دو سمت ما را نشانه مي‌گيرد هر دو سمت تضمين و تهديد ما را … در جهاني كه با مرگ زندگي مي‌كنيم، فرقي نمي‌كند چگونه مرگ تقسيم شود. چه در آشويتس باشي و چه در حلبچه و چه در كوباني تنها مرگ است كه عادلانه نصيب‌مان مي‌شود. چه در قفس آهني چون آن خلبان اردني و چه در خياباني كه عابر بودن هميشه آخرين امر مقدم است. تحليل ميل به مرگ و پرخاش كه از آدلر شروع و به فرويد رسيد، گويا قوي‌ترين ميل انسان براي ادامه است، همه‌جا ناظر است و ما را فرا مي‌خواند…  مرگ تنها چيزي است كه عادلانه تقسيم مي‌شود.

مطلب را پسندیدید؟ به اشتراک بزارید!

0 comments on “پرفورمنس مرگ عادلانه تقسیم می شود

Leave Comment